Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Nagroda Gospodarcza Prezydenta to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów badawczych oraz wynalazców.

W tym roku odbyła się jej XV edycja a uroczysta gala wręczenia tych nagród miała miejsce po raz drugi podczas Kongresu 509 w Jasionce pod Rzeszowem.

Do nagrody zgłoszonych zostało 150 firm w 6 kategoriach: Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, Narodowy Sukces, Sukces Międzynarodowy, Odpowiedzialny Biznes, Najlepszy Polski Start Up oraz Badania i Rozwój.

WUZETEM został zgłoszony przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., w której portfelu kapitałowym znajduje się spółka. Marcin Chludziński, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu powiedział:

- „WUZETEM” sukcesywnie umacnia swoją  pozycję na rynkach światowych liderów, aż 70 procent produkcji warszawskich zakładów trafia do Stanów Zjednoczonych. Przykład tej marki pokazuje, że polski przemysł motoryzacyjny  rośnie w siłę. Cieszę się, że Agencja Rozwoju Przemysłu ma w tym swój udział, a prestiżowa Nagroda Prezydenta trafiła właśnie do spółki z naszej grupy. To pokazuje, że wbrew powszechnym opiniom, możemy skutecznie konkurować w branży motoryzacyjnej, a czas tanich montowni minął

Prezydent RP docenił WUZETEM jako wizytówkę polskiej branży motoryzacyjnej, działającą od ponad 66 lat, jedyną tego typu fabrykę w Polsce i jedną z nielicznych na świecie.

Nagrodę z rąk Prezydenta RP odebrała Joanna Szwajkowska, prezes Zarządu Spółki, która powiedziała:

- Nagroda Prezydenta to ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszych działań. Prestiżowe wyróżnienie „Narodowy sukces” jest przede wszystkim efektem ciężkiej pracy wszystkich pracowników, ale także zaangażowania ze strony Agencji Rozwoju Przemysłu, która widzi i aktywnie wspiera  rozwój naszej firmy.

Jak stwierdził Przewodniczący Kapituły Nagrody Prezydenta prof. Krzysztof Opolski :

- To jest wielka duma posiadać takich przedsiębiorców, którzy z wielkim entuzjazmem podchodzą do tworzenia nowej, zrównoważonej gospodarki.

Prezydent RP Andrzej Duda w swoim podziękowaniu dla zwycięzców i laureatów oznajmił;

- Chcemy by z Polską liczono się na arenie międzynarodowej. Chcemy by nasz potencjał funkcjonował w przestrzeni międzynarodowej także gospodarczej, to są nasi przedsiębiorcy, którzy ten potencjał mają i konkurują z najlepszymi.

logo wuzetem

Jesteśmy globalnym dostawcą stalowych komponentów precyzyjnych do pojazdów, maszyn i urządzeń. Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu mechaniki precyzyjnej dla producentów i dystrybutorów z branż motoryzacyjnej, rolniczej, zbrojeniowej oraz przemysłu ciężkiego. Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości rozpylaczy, wtryskiwaczy, elementów tłoczących. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, laboratorium badawczo-rozwojowym oraz doświadczonym zespołem inżynierów. Spółka działa nieprzerwanie od ponad 70 lat, a nasze produkty są dostępne w 33 krajach na świecie.

KONTAKT

ul. Piastowska 67
05-850 Jawczyce

NIP: 525-000-08-60
REGON: 012078978

tel.: +48 22 841 32 01
fax: +48 22 841 85 68

e-mail: wuzetem@wuzetem.pl