Elastyczny wymiar produkcji.

Elastyczny wymiar produkcji.

Badania i rozwój w firmie produkcyjnej

Dział Rozwoju Badań i Konstrukcji WUZETEM jest nie tylko źródłem przewagi konkurencyjnej, ale także pozwala elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby klientów. 

Elastyczny wymiar produkcji
Praca nad doskonaleniem i rozwijaniem produktów ma równie duże znaczenie niemal w każdym sektorze gospodarki – niezależnie czy chodzi o przemysł spożywczy, farmaceutyczny czy mechaniczny. WUZETEM, dzięki nowoczesnemu parkowi produkcyjnemu i Laboratorium Badawczo- rozwojowemu, jest w stanie zaoferować szeroki wachlarz stalowych komponentów precyzyjnych do pojazdów, maszyn i urządzeń. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wtryskiwaczy i rozpylaczy do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz specjalnych, z uwzględnieniem produkcji koncesjonowanej. Wdrożenie rozwiązań opracowanych przez Dział Rozwoju Badań i Konstrukcji w procesy produkcyjne umożliwiło spółce elastyczne dopasowywanie się do potrzeb rynku. Uzyskanie pod koniec sierpnia koncesji MSWiA na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym otworzyło przed WUZETEM nowe możliwości.

Rynek nieustannie testuje wytrzymałość procesów produkcyjnych – zwłaszcza w dzisiejszych, tak zmiennych i wymagających czasach. W przemyśle wytwórczym należy wybiegać daleko w przyszłość, mieć otwarty umysł i poszerzać swój asortyment o coraz to nowsze konstrukcje. W WUZETEM stawiamy sobie za cel wdrożenie nawet 25 nowych referencji każdego roku. O tym, co zostanie wprowadzone na rynek decydują klienci – produkujemy dokładnie to, czego potrzebują. Pozyskane od klientów informacje i zamówienia pozwalają nam stworzyć tzw. plan nowych uruchomień, który finalnie jest akceptowany przez Zarząd - mówi Grzegorz Kaczyński, Zastępca Dyrektora Biura Techniczno-Produkcyjnego ds. Konstrukcji

Dział Rozwoju, Badań i Konstrukcji jest jednym z kluczowych działów w WUZETEM, odpowiedzialnym za cały proces związany z realizacją planu nowych uruchomień. Funkcjonuje w WUZETEM od początku istnienia firmy i ma znaczący wpływ na efektywność realizowanych projektów. W ramach działu funkcjonuje Laboratorium Badawczo-Rozwojowe, w którym badane są wszystkie charakterystyki detali na podstawie których opracowana zostaje dokumentacja konstrukcyjna. Sprawia to, że firma stale rozszerza swój asortyment o coraz to nowsze konstrukcje zgodnie z oczekiwaniami rynku. Dzięki takiemu podejściu zakład jest w stanie wykonać dowolne stalowe elementy precyzyjne do zastosowania w dowolnych pojazdach, maszynach czy urządzeniach. Gotowe wyroby w procesie produkcyjnym są weryfikowane zarówno pod kątem funkcjonalnym jak i spełnienia wszystkich przyjętych założeń konstrukcyjnych. Dział ten pełni również rolę wsparcia produkcji w całym procesie wytwórczym, w zakresie realizowanych badań oraz weryfikacji wyrobów na poszczególnych etapach procesu.

Eksperci i maszyny w służbie innowacji

W Dziale Rozwoju, Badań i Konstrukcji pracuje trzech wysokiej klasy specjalistów. Jeden pracownik z Laboratorium Aparatury Paliwowej oraz dwóch konstruktorów, którzy opracowują dokumentację konstrukcyjną, czyli plik stanowiący zbiór informacji o danym produkcie. Wspólnie monitorują pracę laboratorium, w którym nie tylko sprawdza się funkcjonalność części zamiennych, ale także odbywa się proces kontroli wszystkich wzorców, używanych na produkcji, w celu weryfikacji stanowiska pracy, pod kątem prawidłowych i jednakowych wskazań na wszystkich przyrządach pomiarowych. Na swoim wyposażeniu Laboratorium posiada dwa stoły probiercze do testowania wtryskiwaczy CR – Eragon EDX611D i Hartridge Sabre Expert oraz stół probierczy do testowania pompowtryskiwaczy – Cambox. Dział dysponuje także specjalistycznymi mikroskopami, za pomocą których można obejrzeć detale pod dużym powiększeniem oraz w razie potrzeby wykonać szybkie pomiary. Zarówno w procesie kontroli wyrobów, jak i wszystkich wzorców produkcyjnych są wykorzystywane pneumatyczne przyrządy pomiarowe.

Posiadane przez nas urządzenia pomiarowe i doświadczenie pozwalają nam na przeprowadzenie kompletnego procesu produkcji, w zasadzie dowolnych elementów o średnicy do około 50 mm z zachowaniem bardzo wysokich parametrów wytrzymałościowych i z dokładnością do mikrometrów. Tłoczymy na automatach 6-wrzecionowych, frezujemy w 5 osiach oraz szlifujemy kłowo i bezkłowo. Przeprowadzamy kompletny proces obróbki skrawaniem, poprzez obróbkę cieplną oraz elektrodrążenie z dokładnością do 1 mikrona. Mamy też możliwość nakładania powłok DLC metodą PECVD. Możemy dostarczać komponenty, produkowane z zastosowaniem tych technologii i zachowaniem najwyższych standardów do dowolnych systemów uzbrojenia i sprzętu wojskowego- mówi Janusz Rostek, Starszy Technolog w WUZETEM. 

Struktura i sposób funkcjonowania Działu Rozwoju, Badań i Konstrukcji w WUZETEM pozwala firmie elastycznie reagować na zmiany i zaoferować produkt, którego Klient potrzebuje. To nie tylko podnosi się wartość przedsiębiorstwa, poszerza wiedzę i rozwija ekspertyzę oraz spektrum możliwości, ale także umacnia pozycję firmy na arenie międzynarodowej.

Artykuł dostępny jest również na portalu motofocus.pl:

https://autoexpert.pl/artykuly/badania-i-rozwoj-w-firmie-produkcyjnej

Zapraszamy również do obejrzenia filmu na naszym kanale YouTube:

Jak funkcjonuje Laboratorium Badawczo-Rozwojowe w Dziale Rozwoju Badań i Konstrukcji WUZETEM.

 

logo wuzetem

WUZETEM is a global supplier of steel precision components for vehicles, machinery and equipment. It offers comprehensive solutions in the area of precision mechanics for manufacturers and distributors from the automotive industry, agricultural business, military sector and heavy industry. The company specialises in the production of high-quality nozzles, injectors and plungers. It has modern machinery and equipment, an R&D laboratory and an experienced team of engineers. The company has been in business continuously for more than 70 years, and its products can be found in 33 countries in the world.

CONTACT

ul. Piastowska 67
05-850 Jawczyce

NIP: 525-000-08-60
REGON: 012078978

tel.: +48 22 841 32 01
fax: +48 22 841 85 68

e-mail: wuzetem@wuzetem.pl

MENU