Spotkanie ekspertów WUZETEM z dziennikarzami podczas śniadania prasowego
O pozytywnej transformacji firmy, jej kompetencjach, potencjale i ekspansji opowiadali eksperci WUZETEM, na czele z Prezes Anną Ścieszko-Osińską, podczas Śniadania Prasowego 6 października br., w Warszawie.
Jednym z najważniejszych tematów były NOWE TECHNOLOGIE I RYNKI DOCELOWE
Jednym z kluczowych czynników skutecznej transformacji WUZETEM była rozbudowa parku maszynowego oraz rozwój działu B+R, w tym współpracy z takimi uczelniami, jak WAT, Instytut Chemii Fizycznej PAN, czy Politechnika Warszawska. W efekcie spółka jest obecnie jedną z nielicznych firm w Polsce i Europie skutecznie wdrażających technologię DLC - wytwarzania powłok diamentopodonych (diamond-like-carbon), łączących wysoką twardość typową dla diamentu, z niskim współczynnikiem tarcia, właściwym dla grafitu; rozwinęła też zdolność do prowadzenia inżynierii odwróconej.
WUZETEM jest cenionym producentem części do wtryskiwaczy silników wysokoprężnych, z których korzystają na co dzień zakłady regeneracyjne na całym świecie. Spółka oferuje rozpylacze do układów wtryskowych silników diesla, które mają zastosowanie w autach takich renomowanych marek, jak Toyota, Mercedes-Benz, BMW, etc.
Pod nowym kierownictwem WUZETEM zbudowała dominującą pozycję dostawcy podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, ale i kolejowego, między innymi w USA. Firma sprzedaje ponad 40% swojej produkcji do USA i deklaruje zwiększenie udziału na tym rynku w kolejnych latach, akcentując, że rynek amerykański jest najbardziej wymagający na świecie.
- Zapraszamy do lektury całego artykułu, który ukazał się w ogólnopolskim dzienniku gospodarczo-biznesowym Puls Biznesu:
Wuzetem chce zbudować fabrykę
WSPÓŁPRACA Z SEKTOREM ZBROJENIOWYM I SYNERGIA W RAMACH GRUPY ARP była kolejnym tematem podjętym w dyskusji
Dzięki wspomnianym inwestycjom i eksperckiemu know-how, WUZETEM osiągnęła nowe kompetencje przemysłowe z korzyścią nie tylko dla siebie, ale też dla sektorów powiązanych, także o strategicznym znaczeniu, wymagających odporności, jak sektor zbrojeniowy. To jeden z ważnych kierunków rozwoju zaplanowany przez Zarząd firmy, a urzeczywistniany m.in. uzyskaniem koncesji MSWiA na wytwarzanie, przechowywanie i obrót bronią oraz amunicją o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.
Obecnie w sektorze zbrojeniowym, głównym rozwiązaniem, jakie świadczy firma, jest regeneracja wtryskiwaczy paliwa do czołgów T-72 i PT-91 oraz bojowych wozów piechoty BWP-1 (na wyposażeniu polskiej armii). WUZETEM prowadzi też dialog w zakresie dostaw na użytek pojazdów wojskowych m.in. z takich krajów, jak Ukraina, Czechy, Słowacja czy państw bałkańskich. Firma rozwija współpracę z firmami, związanymi z produkcją optyki wojskowej i elementów wyposażenia. Ponadto, park maszynowy oraz potencjał produkcyjny spółki pozwala na produkcję nie tylko podzespołów do silników, ale też m.in. elementów broni lub amunicji artyleryjskiej i czołgowej.
SUWERENNOŚĆ PRZEMYSŁOWA
Ostatnie kryzysowe lata udowodniły, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa łańcucha dostaw, a pod tym względem kluczowym procesem jest angażowanie rodzimego przemysłu w dostawy w taki sposób, aby łańcuchy logistyczne były jak najbardziej krótkie, elastyczne i odporne na turbulencje.
„WUZETEM ma swój udział w budowaniu niezależności i bezpieczeństwa różnych łańcuchów dostaw, także zbrojeniowych (...) Pod tym względem optymalnym rozwiązaniem jest zaangażowanie rodzimego przemysłu w taki sposób, aby łańcuchy logistyczne były jak najbardziej krótkie, elastyczne i odporne na turbulencje" – puentuje Anna Ścieszko-Osińska, Prezes Zarządu WUZETEM S.A.
- Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się na portalu gospodarczym WNP.PL:
Polska firma ma szansę zostać globalnym gigantem mechaniki precyzyjnej - Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w serwisie internetowym Grupa Wirtualna Polska:
Polska armia może być jeszcze lepsza. Wszystko dzięki tej technologii - Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się na polskiem portalu, zajmujący się tematyką sił zbrojnych, przemysłu zbrojeniowego i geopolityki - Defence24:
WUZETEM: precyzyjna przyszłość zbrojeniówki
PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ & „PO PIERWSZE – CZŁOWIEK”
W ramach podsumowania spotkania prasowego, Prezes A. Ścieszko-Osińska podkreślała znaczenie inwestycji w infrastrukturę, ale też w kapitał ludzki. Pozycja firmy na rynku i polskim i globalnym to efekt wysiłku wszystkich zespołów i zmiany kultury pracy, w której naczelna zasada to „po pierwsze – człowiek” i podejście „wszystko możemy wypracować” zamiast „uda się”.
Zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych!